تردميل، بهترين راه‌ براي كم‌كردن وزن؟

ورزش با تردميل يك راه بسيار عالي براي كاستن از چربي‌ها و اضافه وزن است.مانند هر نوع ورزش ديگر، در ابتدا،‌آهسته شروع به پياده‌روي و دويدن كنيد. اگر مبتدي هستيد،‌بهترين راه اين است كه ابتدا شروع به پياده‌روي كنيد و سپس به تدريج بر سرعت تردميل اضافه كنيد تا زمان كوتاهي بدويد، سپس مجددا راه برويد و دوباره بر سرعت خود بيافزاييد.

مي‌توانيد ۵۱ دقيقه صبح و ۰۲ دقيقه قبل از ناهار ورزش كنيد و ۰۱ دقيقه هم قبل از شام پياده‌روي سريع داشته باشيد. با شكستن زمان‌هاي ورزش به زمان‌هاي كوتاه‌تر به همان ميزاني كه در يك‌دفعه و مدت بيشتري ورزش مي‌كنيد،‌كالري خواهيد سوزاند و اين‌كار مسلما براي شما در خانه و با توجه به وقتي كه داريد مناسب‌تر است.

تردميل‌ها براي ورزشكاران حرفه‌اي‌تر،‌ برنامه‌هايي در سيستم كامپيوتري خود دارند،‌اگر هم خودتان خواستيد بر شدت ورزش خود بيافزايد، به‌راحتي مي‌توانيد با افزودن بر شيب يا سرعت دستگاه اين كار را بكنيد. بهترين برنامه ورزشي با تردميل آن است كه به‌صورت يك عادت روزانه مانند مسواك زدن،‌از تردميل استفاده كنيد. در صورتي‌كه اين كار را هر روز و به‌طور منظم انجام دهيد، سوخت‌وساز بدن شما افزايش خواهد يافت و براي سوزاندن چربي‌هاي بيشتر،‌موثرتر عمل خواهد كرد

● ۵ نكته‌اي كه هنگام استفاده از تردميل بايد رعايت كنيد:

۱) وضعيت بدني مناسب داشته باشيد،‌سرتان را بالا بگيريد،‌گردنتان را ريلكس كنيد و مستقيم به جلو نگاه كنيد.

۲) دست‌هايتان را به نرمي كمي مشت كنيد و به بازوهايتان اجازه بدهيد هنگام دويدن از كنار بدنتان عقب و جلو بروند.

۳) شكمتان را به داخل ببريد و عضلات باسن خود را ريلكس كنيد.

۴) قدم‌هايي برداريد كه براي شما راحت باشند،‌نه كوتاه باشند نه بلند.

۵) بر تنفس خود متمركز كنيد. سعي كنيد كه به‌صورت طبيعي نفس بكشيد و حتي‌الامكان از نفس‌هاي عميق بي‌بهره نمانيد.

Leave a Comment

All fields are required. Your email address will not be published.